Roma’da Tenis Oynamak

Berlin’den sonra Roma için de kısa bir tenis yazısı hazırlamak istedim. Seyahat ettiğim yerlerde hobilerime vakit ayırabilmek, günün hangi saati olursa olsun spor yapabilmek benim için çok önemli. Kısa bir seyahate çıkıyorsam yanımda mutlaka koşu ayakkabılarım oluyor. Dağlık bir bölgede uzun süre geçireceksem ya yol bisikletimle oluyorum ya da gittiğim yerde kiralıyorum. Ancak mesele tenis oynamaya gelince, durum biraz değişiyor. Koşu ve bisikletin aksine tenis, ona ayrılmış özel bir alana ve en az iki kişiye ihtiyaç duyduğu için seyahate çıkmadan önce biraz planlama gerektiriyor. Bu yüzden Roma’ya seyahat edecek veya şehre yeni yerleşen tenis oyuncularının araştırmalarında onlara kolaylık sağlamasını umduğum bilgileri burada paylaşıyorum.

Tenis Uygulamaları

Roma’da henüz pek de kimseyi tanımıyor ve herhangi bir kulübe üye olmadan tenis oynamak istiyorsanız, kullanmanız gereken iki site ve uygulama var. Biri Gameset, diğeri ise Playtomic. Bu iki uygulamanın da çalışma prensibi oldukça basit. Tek yapmanız gereken, tenis seviyenizi aşağı yukarı bir şekilde belirtecek şekilde basit bir profil yaratmak. Akabinde yaşadığınız yere veya tenis oynamak istediğiniz bölgeye yakın yerlerdeki kortların müsait durumlarını görebiliyor ve yine uygulama üzerinden rezervasyon yaptırabiliyorsunuz. Dilerseniz seviyenize yakın diğer tenis sporcularına arkadaşlık isteği gönderip onlarla oynayabilirsiniz. Böylece hem arkadaş edinir hem de -eğer bilmiyorsanız- birkaç oyun içinde seviyenizin tam olarak ne olduğunu anlamış olursunuz.

Roma’da Tenis Antrenmanı

Eğer Roma’da biraz daha uzun kalacaksanız ve bu süreçte birinden ders almak istiyorsanız, Alessandro Salvatori ile iletişime geçebilirsiniz. Haftanın hemen her günü ders veren Alessandro, dilerseniz özel ders için size de takviminde yer açabilir. Hatta kendi seviyenizde oyuncu bulup oynama konusunda da ondan yardım isteyebilirsiniz. +39 328 705 9569 numaralı telefondan kendisine ulaşabilirsiniz. Sizi benim yönlendirdiğimi söylemeniz yeterli.

Birden fazla antrenörden ders alıp yola kiminle devam etmek istediğinize daha sonra karar vermeyi tercih ederseniz Tennis in Rome hesabına göz atmanızda yarar var. Andrea eşliğinde seviyenizi biraz yukarı çekebilir veya tenisin biraz daha mental tarafına yönelik destek alabilirsiniz. Direkt olarak iletişime geçmek için +39 335 640 8886 numaralı telefona WhatsApp üzerinden yine benim referansımla yazabilirsiniz.

Son olarak, Roma’ya yalnız geliyor ve tenis oynayacak birini arıyorsanız, linkteki Facebook grubuna dahil olup bir not bırakabilirsiniz. Mutlaka birileri yanıt verecektir.

Roma'da Tenis Oynamak

1 Yorum

Yoruma kapalı.