Hakkında

Türkiye’den Gitmek ve Bulut Fabrikası kitaplarının yazarı Gökhan Kutluer, 25 Ocak 1986 tarihinde İstanbul’da doğdu. Sokaklarda taşlardan kale kurup maç yapılabilen dönemleri ucundan yakalayan Gökhan, sırasıyla Özel Taş İlköğretim Okulu, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra yazarlığa ilk adımını blog denemeleri ve dergilere yolladığı makalelerle attı.

Ardından bir dönem hobisi, şimdilerde ise hem mesleği hem de tutkusu haline gelen bisiklet üzerine eğildi. 

Sektörde edindiği bilgileri bisikletin kültürel ve sportif yanları hakkında bilinç aşılamayı hedefleyen çalışmalarla harmanlayan Kutluer, kısa bir süre sonra Türkiye’nin aylık yayın yapan ilk bisiklet dergisi olan Cyclist Türkiye’de editörlük görevine başladı. İlk eseri olan Bulut Fabrikası’na da başladığı bu dönemin ardından üniversite yıllarında Erasmus sayesinde tanıştığı İtalya’ya olan hayranlığına daha fazla karşı koyamadı ve Bergamo’ya taşındı. Aynı isimle tiyatro oyununa da uyarlanan ilk kitabı Bulut Fabrikası’nın son noktasını ise orada koydu. 

İtalya’da tamamladığı ikinci yılın ardından ikinci kitabı için çalışmalara başladı ve bir yılı biraz geçen bir sürenin ardından İngilizceye çevrilen Türkiye’den Gitmek isimli eserini tamamladı.

Yaklaşık beş yıllık İtalya deneyiminin ardından şimdilerde zamanını Berlin ve Roma arasında paylaştıran Gökhan Kutluer, üçüncü kitabı için çalışmalarına devam sürdürürken fotoğrafçılık ve dijital pazarlama alanındaki faaliyetlerine devam etmektedir.

Gökhan Kutluer